150 ROKOV TIKTAK

23 november 2020

150 ROKOV TIKTAK – TRADÍCIA JE NAŠA SILA

Holandská značka TIKTAK tento rok oslavuje 150. výročie a rovnako ako Segafredo Zanetti sa môže obzrieť za dlhou rodinnou tradíciou. Keď Klaas Tiktak otvoril v roku 1870 svoj malý obchod s potravinami, pravdepodobne ani netušil, ako ďaleko to dotiahne, a že jeho priezvisko sa stane medzinárodne známou značkou v oblasti kávy. V roku 1991 sa rodinný podnik stal súčasťou nápojové skupiny Massimo Zanetti a ťaží z know-how talianskych odborníkov. Dnes vyrába nielen pre holandský trh, ale okrem iného aj pre pre Slovensko.

časová os

1870

Klaas Tiktak založil svoj malý obchod s potravinami a do roku 1900 sa z neho stal najväčší predajca kávy a čaju v Groningene.

1910

Kormidla sa ujali bratia, Hendrik & Klaas Harmannus, modernizovali marketingovej stratégie a zo spoločnosti TIKTAK urobili národno úspešnú spoločnosť.

1971

V nasledujúcej generácii prevzal podnik pravnuk Karel Tiktak a odvážil sa na úplne novú stratégiu – kávovými špecialitami zásoboval nielen obchod s potravinami, ale aj catering a veľké organizácie, ako sú nemocnice.

1984

Bolo nájdených nové miesto a TIKTAK sa stal prvou pražiarne v Holandsku, ktorá pražila kávu s certifikáciou FAIRTRADE a to s veľkým úspechom!

1991

Massimo Zanetti expandoval a prevzal rodinný podnik – Karel Tiktak zostal generálnym riaditeľom ďalších 5 rokov, než odišiel do dôchodku. Technické inovácie v pražiarni priviedli spoločnosť do nového tisícročia.

2002

Značky TIKTAK a Segafredo Zanetti Holandsko spojili svoje silné stránky a podporili priamy predaj do hotelov a reštaurácií.

2013

Výroba udržateľných produktov priniesla vysoký rešpekt pre TIKTAK v Holandsku, dôležitým faktorom úspechu sa stal tiež export do mnohých krajín, ako je Austrália, Nemecko a Rakúsko, Slovensko.

CONGRATULAZIONI TIKTAK

Vyskúšajte našu TikTak Bio Organica Dark Roast, exkluzívny produkt pre HORECA segment.

Novinky