QuattroR sa zapája do Massimo Zanetti Beverage Group

05 april 2024

QuattroR sa zapája do Massimo Zanetti Beverage Group v rámci ambiciózneho projektu rastu

QuattroR, súkromný investičný fond s misiou poskytovať kapitál na rozvoj významných talianskych podnikov, získal päťdesiatpercentný podiel v spoločnosti Massimo Zanetti Beverage Group S.p.A., aby podporil jej rast a dlhodobé vytváranie hodnôt. Massimo Zanetti Beverage Group, založená Massimom Zanettim pred viac ako 50 rokmi, predstavuje kľúčového globálneho hráča v oblasti kávy. Vďaka organickému rastu a akvizíciám sa skupine podarilo expandovať do najväčších spotrebiteľských trhov v Európe, Amerike, Ázii a na Blízkom východe. Napriek talianskym koreňom dnes taliansky trh tvorí menej ako desať percent jej obratu. Skupina pôsobí v 110 krajinách, disponuje 20 pražiarňami a rozsiahlou sieťou kaviarní. S viac ako 40 značkami v portfóliu, medzi ktoré patrí známa značka Segafredo, symbol talianskeho espressa od roku 1960, zamestnáva viac ako 3 300 ľudí a v roku 2023 dosiahla obrat 1,1 miliardy eur.

Zvýšenie kapitálu pre ďalší rast

“Partnerské spojenie s QuattroR pre nás predstavuje príležitosť a motiváciu k ďalšiemu upevneniu nášho rastového smerovania a maximalizácii tvorby hodnôt,” uviedol Massimo Zanetti, zakladateľ a predseda Massimo Zanetti Beverage Group. “Zdieľaním našich podnikateľských hodnôt a prepojením našich zručností uľahčíme dosiahnutie cieľov našej skupiny.” QuattroR získava svoj podiel v skupine primárne prostredníctvom významného navýšenia kapitálu. Tieto nové zdroje budú plne venované sledovaniu niekoľkých už identifikovaných príležitostí pre rast. Hlavným cieľom je upevniť vedúcu pozíciu skupiny v Európe a ďalej rozširovať jej globálnu prítomnosť. Massimo Zanetti, prezident spoločnosti, bude naďalej prispievať k rozvoju skupiny svojimi skúsenosťami a podnikateľským talentom.

Pierluigi Tosato sa stáva novým generálnym riaditeľom

“Účasťou na tomto projekte,” zdôrazňuje Francesco Conte, generálny riaditeľ spoločnosti QuattroR, “opäť potvrdzujeme našu záväznosť podporovať úspešné spoločnosti v strednodobom horizonte s dôrazom na ďalší rozvoj ich obchodných aktivít. Investícia do Massimo Zanetti Beverage Group je v dokonalej zhode s našou misiou podporovať talianske prémiové značky, ktoré sú lídrami na globálnej úrovni.” Rada riaditeľov spoločnosti Massimo Zanetti Beverage Group S.p.A. menovala Pierluigiho Tosata novým generálnym riaditeľom skupiny. Tosato má viac ako 25 rokov skúseností v potravinárskom a nápojovom sektore a riadil významné priemyselné spoločnosti ako sú Biscuits Bouvard, Continental Bakeries, Deoleo, Bolton Food a Acqua Minerale San Benedetto. “Je mi cťou viesť Massimo Zanetti Beverage Group v tejto fáze rastu a konsolidácie,” povedal Tosato. “Vidím v tejto skupine významný strategický a komerčný potenciál v tomto veľmi vzrušujúcom prostredí.”

Oficiálne tlačové vyhlásenie v anglickom jazyku nájdete tu:

https://www.mzb-group.com/en/news/communications/dettaglio/2024-04-04-quattror-joins-massimo-zanetti-beverage-group-for-an-ambitious-growth-project

Novinky