CENTENARIO – nový kávovar ku 100. výročiu LSM

21 januar 2021

LA SAN MARCO PREDSTAVUJE CENTENARIO

La San Marco oslavuje 100 rokov od svojho založenia, za túto dobu prispela k celosvetovému úspechu skvelej talianskej tradície kávy espresso a dnes je poprednou svetovou značkou kávovarov.

Na oslavu tohto dôležitého míľnika spoločnosť predstavuje Centenario, nový špičkový elektronický model určený pre kávové profesionálov. Kávovar Centenario vyvinutý divíziou výskumu a vývoja La San Marco predstavuje mimo iného aj nové funkcie, ktoré baristům umožňujú prispôsobiť si teplotné a tlakové profily počas všetkých fáz extrakcie kávy.

Roberto Nocera, generálny riaditeľ spoločnosti La San Marco. “Vyvinuli sme nový elektronický riadiaci systém, ktorý umožňuje baristům ľahko a intuitívne naprogramovať tlakový profil a teplotný krivku, ktorú preferujú, a tiež vizuálne sledovať výsledok počas prípravy kávy. Potom sme si mysleli, že by sme mohli byť ešte lepší. Rozhodli sme sa teda dať užívateľovi možnosť vybrať si z troch rôznych extrakčných profilov a dokonca naprogramovať svoje vlastné nové jedinečné a personalizované profily “.

Dizajn je opäť Marca Bonetto z Bonetto Design: “S Centenario sme sa snažili spojiť pojmy elegancie, tradície a ľahkosti. Krivky sú dobre definované a výrazné, ale zároveň ľahké a čisté. Estetika je plynulá a neutrálne, aby splývala s rôznymi prostrediami, od kaviarní po luxusné hotely. “Medzi najcharakteristickejšie vlastnosti patrí nový plávajúce dotykový displej, ktorý zahŕňa všetky funkcie stroja, a systém LED osvetlenia, ktorý definuje okraje povrchu ohrievača šálok a vytvára skvelý vizuálny efekt v pracovnej oblasti”

Vďaka energeticky úsporným riešením implementovaným počas fázy plánovania využíva nová La San Marco Centenraio nižšiu spotrebu energie o 35% v porovnaní s inými menej sofistikovanými elektronickými modely fungujúcimi za rovnakých podmienok.

Novinky