Partnerstvo Segafredo Zanetti a Trek končí

30 maj 2023

Strategické partnerstvo Segafredo Zanetti a Trek je minulosťou

„Bola to dlhá a vzrušujúca cesta, ktorá nás prepojila a priniesla veľa nadšenia. Svoje ciele sme splnili, dosiahli sme zmysluplné a merateľné míľniky a teraz je čas sa posunúť a túto kapitolu uzavrieť. Tím Trek budeme podporovať aj naďalej, aj keď už len z pozície fanúšikov,“ hovorí prezident Massimo Zanetti.

Praha, 30. mája 2023 – Segafredo Zanetti a Trek oznamujú ukončenie svojho strategického partnerstva. Spolupráca, ktorá začala v roku 2015, sa postupne rozvíjala a od roku 2019 zahrnovala aj ženský tím.

Vďaka partnerstvu vznikli jedny z najkonkurencieschopnejších tímov na svete a v týchto farbách pretekali šampióni najvyššieho kalibru, ako sú Nibali, Contador a Cancellara. V priebehu rokov boli úspechy tímu ozdobené víťazstvami, ktoré sa stali súčasťou histórie modernej cyklistiky, vrátane prestížnych pretekov Milano-Sanremo, Il Lombardia, prvých dvoch historických víťazstiev Paríž-Roubaix v ženskej cyklistike s Lizzie Deignan a Elisa Longo Borghini, rovnako ako získanie žltého dresu na Tour de France, ružového dresu na Giro d’Italia a dúhových dresov pre majstrov sveta v kategórii mužov aj žien.

Teraz partnerstvo Segafredo Zanetti a Trek končí.

„Tím Trek Segafredo sa stal súčasťou histórie modernej cyklistiky a vryl sa do sŕdc nejedného z fanúšikov. Šampiónov sme sprevádzali 8 sezón a teraz nastal čas pozrieť sa inam, aj keď Trek bude vždy našou srdcovou záležitosťou,“ komentuje Massimo Zanetti.

Prezident Treku John Burke: „Segafredo bolo strategickým partnerom nášho tímu osem sezón, veľmi si vážime ich investície do rozvoja cyklistického športu.”

Novinky