Segafredo Storia – káva s príbehom

17 marec 2021

Káva z Hondurasu rozpráva príbeh celého dodávateľského reťazca

Segafredo Zanetti predstavuje SEGAFREDO STORIA, nový produkt,  ktorý používa technológiu “blockchain” na rozprávanie celého príbehu o káve od pestovania až  po samotnú šálku kávy.

100% transparentnosťou a vysledovateľnosťou

Segafredo STORIA   je úplne nový produkt, ktorý spotrebiteľa prevedie  celým svojím príbehom, od pestovania, praženia, spracovania atď.  Pomocou QR kódu na obale sa zákazník môže ponoriť do sveta Segafredo STORIA, dozvedieť sa všetko o produkte a jeho histórii , presnom pôvode produktu, odrodách, obdobiach výsadby a zberu, prepravách, pražení a balení.  Zistíte tiež,  aké sociálne projekty sa odohrávajú v krajine pôvodu a ktoré iniciatívy v oblasti udržateľnosti sa reálne v praxi.

Pohľad na všetky oblasti je získaný vďaka platforme “Farmer Connect”,  ktorú podporuje IBM  Blockchain, ktorá je k  dispozícii aj prostredníctvom QR kódu na obale.  Vychutnávanie si šálky kávy Segafredo STORIA   nie je len výberom najkvalitnejšieho  produktu, ale aj  otázkou, kto  sa konkrétne  zúčastnil výrobného procesu a za akých podmienok. Segafredo STORIA predstavuje zákazníkom celý svoj príbeh, historikov, konkrétne osoby, skrátka spája všetkých účastníkov od farmárov až po konzumentov kávy.

Segafredo STORIA s príbehom

Segafredo Zanetti sa rozhodol pre úplnú transparentnosť  pomocou technológie blockchain. Ide o najbezpečnejší certifikovaný spôsob, ako zabezpečiť úplnú  vysledovateľnosť  v celom dodávateľskom reťazci, kde svoje informácie do verejného registra zadáva len účastník procesu. Výsledkom je  celkový obraz, ktorý spája čiastočné údaje, ktoré sú distribuované a šifrované po celom svete, a preto sú bezpečné a chránené pred zneužitím. Podrobnosti sú však k dispozícii pre každého a môžu byť zdieľané bezpečným spôsobom.

“Viete si predstaviť, že technológia blockchainu je ako “balenie kufra”. Každý účastník dodávateľského reťazca si zabalí svoju časť. Iní vidia, čo je už v kufri, ale nemôžu  nič odstrániť alebo zmeniť, stačí pridať svoju časť, váš príspevok a potom ho odovzdať ďalej. Nakoniec  sa zhromažďujú všetky detaily a produkt je 100% sledovateľný a transparentný pre každého,”
 vysvetľuje Petra Knapová, marketingová manažérka CZ&SK zo spoločnosti Segafredo Zanetti CR.

Rodinná spoločnosť Segafredo Zanetti sa  vďaka   STORII zaviazala k transparentnosti, udržateľnosti a spravodlivým pracovným podmienkam.  Storia kávový obal je zdobený fotografiami ľudí, ktorí sa skutočne podieľajú na jeho vzniku – z Hondurasu, oblasti, z ktorej káva pochádza, po Fínsko, kde sa káva praží vo vlastnej pražiarni.

Segafredo STORIA: jednodomá káva, bio- a RFA certifikované

Segafredo STORIA je prémiová káva pozostávajúca zo 100% zŕn Arabica. Zbierajú sa v nadmorskej výške 1400 až 1600 metrov. Zmes obsahuje odrody ako Catuai, Typica a Lempira, ktoré sa zvyčajne pražia v štýle talianskej metódy praženia. Pokiaľ ide o chuť, znalci sa môžu tešiť na kávu s ovocnými tónmi a príjemnou kyslosťou.

Segafredo STORIA spolupracuje s 51pestovateľmi  kávy z honduraskych  regiónov Lempira a Intibuca. Segafredo v Hondurase už niekoľko rokov podporuje mnohé miestne iniciatívy, ktoré zabezpečujú väčšiu udržateľnosť a kvalitu v praxi, spravodlivú mzdu, vyššiu úroveň vzdelania a lepšiu kvalitu života poľnohospodárov.

Segafredo STORIA je dostupný v nasledujúcich baleniach:

  • 1000 g zrnková káva
  • 500 g zrnková káva
  • 250 g mletá káva

Novinky